45581770_926016197589318_1195653783502192640_n

Warsztaty pisarskie dla dzieci – 23.11.18 godz. 17.30

ZAPRASZAMY DO „KLUBU MAŁEGO PISARZA” NA WARSZTATY PISARSKIE DLA DZIECI

Drodzy Rodzice!
Ile razy słyszeliście jak Wasze dziecko opowiada niestworzone historie?
Ile razy byliście zaskoczeni jego wyobraźnią?
Czy pomyśleliście, że warto spisać jego opowieści?
WŁAŚNIE TO SIĘ STANIE PODCZAS ZAJĘĆ W „KLUBIE MAŁEGO PISARZA” – POWSTANIE KSIĄŻKA, KTÓREJ AUTOREM BĘDZIE WASZE DZIECKO!

Ciekawe jaką będzie miało minę, kiedy za 20 lat wśród masy szpargałów znajdzie książeczkę, ze swoim nazwiskiem na okładce? A może to będzie jej/jego debiut literacki?

JAK TO WYGLĄDA?
Celem naszych zajęć jest napisanie krótkiej opowieści, którą wymyśli grupa dzieci. Podczas zajęć bawimy się wyobraźnią. Prowadzący – Jakub Jabłonka inspiruje dzieci i pobudza do twórczego myślenia. Historię na bieżąco spisuje redaktor – Paweł Łęczuk. Opowieść zostaje wydrukowana w formie małych książeczek (zeszytów). Każde dziecko otrzymuje książeczkę, której jest współautorem. Jego imię i nazwisko znajduje się na okładce. W książeczce pozostawiamy miejsce na rysunki. Wasze dziecko będzie mogło własnoręcznie zilustrować wymyśloną przez siebie opowieść.

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci od 5 lat – aczkolwiek rozgadanego malucha też przyjmiemy :)
Grupa uczestników może liczyć około 10 osób
Czas trwania zajęć – 80 minut (w tym przerwa 15 minut)

PORZĄDEK ZAJĘĆ
• 40 minut zajmuje kreowanie tekstu/opowieści
• 15 minut przerwy na zabawę, tymczasem drukowane są książeczki
• 10 minut zajmie odczytanie historii na głos i wręczenie książeczki każdemu autorowi
• 15 minut zajmie uzupełnienie książeczki o własnoręczne ilustracje

PROGRAMY WARSZTATÓW
Nasze zajęcia mają charakter cykliczny i odbywają się co tydzień wyłączając wakacje, ferie i święta, . Można zapisać się na cały program obejmujący 12 warsztatów.

Na każdych bawimy się tematami i formą. Poniżej przykładowe tematy zajęć:

1. HISTORIA Z OKAZJI…
Tematem książki mogą być święta, wakacje, pory roku, a nawet Dzień Babci! Wyobraźcie sobie historię o szalonej babci jeżdżącej na deskorolce i dziadku, który w nocy lata rakietą na księżyc – wymyślona i zilustrowana przez ukochanego wnuczka na pewno będzie wspaniałym prezentem na Dzień Babci i Dziadka”!

2. OPOWIEŚCI O UCZUCIACH
Miłość, życzliwość, radość, smutek, troska, niecierpliwość, zazdrość, lęk, złość lub wstyd. Podczas tych zajęć skupiamy się na tym, aby bohater naszej opowieści odczuwał emocje. Przy okazji rozmawiamy na ten temat z dziećmi. Wyobraźcie sobie skrzata, który był szczęśliwy, kiedy grał na saksofonie. Najbardziej jednak wstydził się grać przy wróżce, w której był zakochany. Był zły na siebie, ale pewnego dnia…

3. BAJKA Z LOSOWO WYBRANYCH SŁÓW
Dzieci losują słowa/symbole na karteczkach. Potem wymyślamy historię, w której znajdą się wylosowane słowa. Taka historia może w sekundę przenieść miejsce akcji z mysiej polnej norki na Marsa!

4. OPOWIEŚĆ Z MAGICZNYMI SŁOWAMI W ROLI GŁÓWNEJ (PROSZĘ, DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM, DZIEŃ DOBRY, DO WIDZENIA, ŁADNIE DZIŚ WYGLĄDASZ)
Z dużym prawdopodobieństwem taka opowieść rozpocznie się zdaniem „Dzień dobry mała pszczółko! Miło cię widzieć – rzekł wesoły ufoludek”.

5. RYMOWANKI WYMYŚLANKI
Na tych zajęciach piszemy wierszyki. Będzie ich kilka :)

6. DZIECI BOHATERAMI SWOJEJ KSIĄŻKI
Dzieci wymyślają sobie rolę, jak przebranie na karnawał. Następnie powstaje opowieść np. o przygodach Spidermana, królewny i piłkarza. Co z tego wyniknie?

7. W KRAINIE ZWIERZĄT
Bohaterami tej opowieści będą ulubione zwierzaki naszych milusińskich. Ciekawe czy się polubią?

8. O HIGIENIE
Tego dnia postawimy na czystość. Ale nie zdziwcie się, kiedy miejscem akcji naszej historii stanie się ocean, a podczas porannej toalety Wieloryb Słonek będzie zażywał kąpieli w promieniach słońca :)

9. MUZYKA WOKÓŁ NAS
Postaramy się, aby ta opowieść zabrzmiała! Spodziewajcie się więc hucznego przyjęcia i śpiewu ptaków o poranku :)

10. SPORTOWE EMOCJE!
Ta historia może rozegrać się na stadionie, ale dlaczego nie podczas Warszawskich Targów Książki?

11. KAŻDY Z NAS JEST SUPERBOHATEREM!
Nie da się ukryć, że zawsze jakiś superbohater wkrada się do naszych opowieści, czasami tylnymi drzewami wchodzi Han Solo, kiedy pod pokładem czai się Batman! Wyobraźnia dzieci nie zna granic – warto o nią dbać :)

12. O PRZYJAŹNI
Kiedyś młody chłopczyk porównał posiadanie przyjaciela do parasolki, która nawet stara i niemodna może być pomocna. Było to jedno z piękniejszych zdań książki, która wówczas powstała.

13. O INNOŚCI
W najnowszym filmie z cyklu „Hotel Transylwania” pada wspaniała kwestia: „Nie ważne czy ma jedno oko, czy pięć. Czy jest oślizgły, czy kolczasty. Czy jest człowiekiem, czy potworem. Wszyscy są wspaniali.” I to jest właśnie motto tych zajęć :)

Wszystkie warsztaty to wspaniała intelektualna przygoda dla dzieci
NIE STOSUJEMY ŻADNYCH HAMULCÓW DLA WYOBRAŹNI
Przekonajcie się sami :)

Koszt 60 zł.

ZAPISY przyjmujemy wyłącznie pod adresem mailowym: klubmalegopisarza@gmail.com

UWAGA! Ilość miejsc ograniczona.

O udziale w zajęciach decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia na warsztaty 23 listopada prosimy przesyłać najpóźniej do wtorku – 20 listopada – do godz. 20.00.

Zapraszamy serdecznie!

Kiedy?

23 listopada od godz. 17.30 do 18.50

Gdzie?

Kawiarnia Qlka Cafe
ul. Przasnyska 11
Warszawa (Żoliborz)

TWÓRCY PROJEKTU I PROWADZĄCY ZAJĘCIA
Jakub Jabłonka i Paweł Łęczuk są przyjaciółmi i pisarzami. Wspólnie napisali 3 książki biograficzne, których bohaterami są: Krzysztof Skiba (2018), Piotr Bukartyk (2017) i DJ Wika (2016). Obecnie pracują nad kolejną książką. Obaj są osobami z otwartymi głowami. Inspirują, edukują i kochają życie.

Jakub Jabłonka – tata, muzyk, pisarz i manager

Rocznik 1974. Pochodzi z Opola, w którym ukończył studia na kierunku Marketing i Zarządzanie. Od 1999 roku mieszka w Warszawie. 18 lat pracuje w show businessie. Pracował min. w Polskim Radio, Sony Music, BMG, CD Projekt i wydawnictwie Fabryka Słów. Dziś dowodzi spółką Forever Young Books promującą książki. Manager słuchający ludzi, ale też pisarz, przedsiębiorca, kompozytor, muzyk i filmowiec. Ojciec sześcioletniego Leosia i dwuletniej Lenki, z którymi nieustannie rozwija wyobraźnię, pokazując im świat z perspektywy roweru, namiotu, pociągu i wymyślanych przez siebie bajek. We wszystkim potrafi dostrzec muzykę, a co za tym idzie – lepszą stronę dnia.

Paweł Łęczuk – pisarz, redaktor, autor scenariuszy, organizator imprez

Rocznik 1978. Ukończył geografię i ekonomię na Uniwersytecie Szczecińskim oraz studiował psychologię biznesu. Poeta, redaktor i animator kultury z żyłką reportera. Zorganizował setki imprez literackich w Warszawie, współredagował kilka pism literackich. Dziś współtworzy struktury spółki Forever Young Books. Obserwator, słuchacz i łazik. Dobry wujek Bartka, z którym uwielbia rozmawiać o „Gwiezdnych Wojnach”, pisać limeryki i robić plenerowe zdjęcia. Jest autorem książki poetyckiej „Delta wsteczna” oraz współautorem albumów fotograficzno – poetyckich: „Migawki. Obiekt Warszawa”, „One Day in Calisia”, „44 Odbicia Warszawy” i „Odbicia Grochowa”. Odpoczywa najchętniej gotując dla swoich przyjaciół domowe zupy i wyciskając sok ze świeżych owoców.

KONTAKT: Jakub Jabłonka | 882 127 399 | klubmalegopisarza@gmail.com | https://web.facebook.com/KlubMalegoPisarza/

To Top