qlka-cafe-gordonki

Szczegóły:

Dzień tygodnia: Środa

Godzina:

10.00-10.45 (grupa 4-12 mcy) dzieci nie chodzące

11.00-11.45 (grupa 12-24 mcy) dzieci chodzące

 

Koszt: 37 zł jednorazowo lub karnet 130 zł (4 wejścia przez 5 tygodni).

 

Gordonki

Na czym polegają zajęcia?

Zajęcia polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu. Ich głównym celem jest rozwój zdolności muzycznych i kształtowanie języka muzycznego, a za ich pomocą wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka. Zajęcia odbywają się w formie śpiewanek i rytmiczanek – dzieci poprzez zabawę poznają melodie w różnych skalach modalnych, czy proste i skomplikowane rytmy. Ważne, by dziecko miało pełną swobodę ruchu, stąd to dorośli mają podążać za jego ruchem, nie zmuszając go do siedzenia w miejscu. Tym bardziej, że pierwsze lata życia malucha to najlepszy, a zarazem najważniejszy, czas na naukę języka muzycznego. Podczas zajęć dzieci uczą się rozumieć i tworzyć muzykę – improwizować ją, w pierwszej kolejności za pomocą swego najcenniejszego instrumentu, jakim jest głos.Ponadto nasze dziecko uczy się harmonijnego i rytmicznego poruszania się, które jest podstawą rozumienia i wyczucia rytmu.

 

Co dają zajęcia?

W czasie zajęć dzieci uczą się odnajdywać tonikę na zakończenie melodii, co jest osiągnięciem wyłącznie słuchowym, nie podpartym żadną zbędną wiedzą teoretyczną. Dotyczy to melodii zarówno w tonalności dur -moll, jak i w innych skalach. Jest to ogromny atut metody Gordona. Rozwija ona także poczucie rytmu. Dzieci doskonale wyczuwają makro i mikrobity (większe i mniejsze jednostki metryczne) i realizują czasem zaskakująco trudne przebiegi rytmiczne. W zajęciach biorą czynny udział zarówno dzieci, jak i rodzice. Niezbędna jest obecność dorosłego opiekuna (rodzice, dziadkowie, opiekunowie). To głównie na opiekunach spoczywa obowiązek aktywności podczas zajęć, dzieci bowiem w pierwszej kolejności naśladują rodziców. Opiekunowie powtarzają czynności za prowadzącym, płynnie się poruszają oraz podejmują próby wspólnego śpiewania. Uwaga i wszystkie aktywności skierowane są bezpośrednio do dziecka. Dzieci podczas zajęć mają pełną swobodę ruchu, niewskazane jest, by siedziały w miejscu. Podczas zajęć ograniczamy język mówiony do minimum, tak by ucho dziecka przez cały czas mogło chłonąć bodźce muzyczne z otoczenia – śpiew. Ucho malucha pracuje cały czas podczas zabawy z muzyką.

Na zajęcia zabieramy ze sobą wygodny strój, obuwie na zmianę (bądź też zostajemy w skarpetkach) oraz koniecznie dobry humor!

 

Dla kogo? Dla maluchów w wieku 4-24 miesiące wraz z opiekunami.

Czas trwania zajęć: 45 minut

Kalendarz zajęć
To Top