190106_Muzaki_Matylda-100 (1)

Szczegóły:

Dzień tygodnia: Wtorek

11.30-12.15  (grupa 1-3 lata)

18.00-18.45 (grupa 2-3 lata)

Koszt: 37 zł jednorazowo lub karnet 130 zł (4 wejścia przez 5 tygodni).

 

Muzaki

„MUZAKI” to zajęcia z edukacji muzycznej prowadzone metodą Carla Orffa, wzbogacone warsztatem kreatywności. Dzieci podczas zajęć wyruszają w niezwykłą muzyczną podróż do krainy MUZAJKI, gdzie wszystko jest możliwe.

Poznają tam MUZAKA – pacynkę edukacyjną (rękodzieło), która towarzyszy im w poznawaniu różnorodnych utworów, piosenek, wyliczanek i rytmów, a także uczy ich muzycznych zabaw oraz tańców integracyjnych i ludowych. Wraz z MUZAKIEM dzieci tworzą także orkiestrę muzyczną grającą na różnorodnych instrumentach.

Dzięki atrakcyjnemu dywanowi muzycznemu (patchwork, rękodzieło), który przenosi wyobraźnię dzieci w twórczy muzyczny świat, dzieci szybko otwierają się, łatwo integrują i są chętne do wspólnej zabawy. Dzieje się tak dlatego, ponieważ muzyka jest naturalnym językiem dzieci – dzięki niej może zaistnieć swoisty dialog edukacyjny pomiędzy dzieckiem, a nauczycielem, a także w relacji dziecko – dziecko.

Warsztaty kreatywności są często mylone z zajęciami kreatywnymi, czyli tak naprawdę artystycznymi, np. malowanie, budowanie z klocków, rękodzieło. Zajęcia naszego pomysłu mają charakter unikatowy, ponieważ dzieci dzięki specjalnej atmosferze zajęć z elementami dramy (pacynka edukacyjna, strój prowadzącego, nastrój muzyczny, narracja) otwierają wyobraźnię i przenoszą się za jej pomocą do nieco odmiennej rzeczywistości, co pomaga otworzyć je na muzykę i jej tworzenie, a nie tylko odgrywanie. Sednem zajęć nie jest tylko rozwijanie zdolności muzycznych, ale kreatywności samej w sobie czyli płynności1, giętkości2 i oryginalności3 myślenia. 1 Płynność Umiejętność szybkiego stwarzania nowych pomysłów 2 Giętkość Elastyczność myślenia, zróżnicowanie podejścia – modyfikowanie pomysłów w celu odnalezienia lepszych rozwiązań 3 Oryginalność Zdolność do tworzenia zaskakujących i niebanalnych pomysłów

Dla kogo? Dla dzieci 1-3 lata

Czas trwania zajęć: 45 minut

 

 

Kalendarz zajęć
To Top