Skąd pomysł?

Idea klubokawiarni Qlka Cafe zrodziła się na podstawie osobistych doświadczeń, związanych z wychowywaniem własnych dzieci. Często jako rodzice potrzebowaliśmy udać się do miejsca, w którym nasze dziecko miałaby zapewnioną rozrywkę, a my moglibyśmy zająć się bieżącymi sprawami lub znaleźć czas dla siebie. Niestety Warszawa oferuje niewiele takich miejsc, dlatego postanowiliśmy stworzyć miejsce kolorowe, ciepłe i przyjazne zarówno dla dzieci jak i ich opiekunów.  

Bezpieczeństwo:

W Qlka Cafe główną uwagę skupiamy na bezpieczeństwie naszych gości. Klubokawiarnia posiada wszystkie wymagane atesty na urządzenia, z których korzystają dzieci, odbiór Sanepidu oraz regulamin klubokawiarni, w którym pełną odpowiedzialność za dziecko ponoszą jego rodzice. W naszej kawiarni wprowadziliśmy specjalne zabezpieczenia m.in. w postaci osłon gniazdek elektrycznych, narożników ścian oraz bezpiecznych, miękkich podłóg z mat puzzlowych w kąciku zabaw dla maluchów oraz w sali edukacyjnej. W toalecie do dyspozycji są przewijak dla maluszków, chusteczki nawilżane, nakładka sedesowa i nocnik a także specjalne mydełko dla dzieci (w razie potrzeby posiadamy w sprzedaży pieluszki jednorazowe). Posiadamy krzesełka do karmienia i śliniaki jednorazowe. Jako jedyni w Warszawie w salach edukacyjnych posiadamy specjalne płyty solne, które poprawiają wydolność oddechową dzieci oraz poprawiają stan ich  samopoczucia.

Czystość:

Z radością informujemy, że nasze pomieszczenia w Qlka Cafe są poddawane regularnym zabiegom ozonowania, co sterylizuje i dezynfekuje atmosferę w nich panującą, ograniczając ryzyko zakażenia bakteryjnego i wirusowego (całkowicie usuwa pleśń i grzyby) oraz zabiegom jonizacji powietrza, które oczyszcza powietrze z kurzu i roztoczy.

Ozonowanie pozwala na usunięcie z powietrza i przedmiotów znajdujących się wewnątrz pomieszczenia, groźnych dla zdrowia bakterii, wirusów, zarodników grzybów, pleśni czy alergenów takich jak roztocza. Nieocenioną zaletą tej metody jest usuwanie zapachów. Stosując ozon można pozbyć się nieprzyjemnych zapachów takich jak stęchlizna, zapach papierosów, potu, spalenizny, zapach kota czy psa albo zapachy farb, klejów, lakierów, itp. Najczęściej ozonowanie stosowane jest przede wszystkim w celu oczyszczenia pomieszczeń. Ozon usuwa powstały po remoncie zapach farb, klejów lub zapach nowych mebli. Zastosowany po chorobie któregoś z domowników skutecznie zniszczy wszystkie bakterie. Dezynfekcja ozonem kanałów wentylacyjnych i klimatyzacji zapobiega rozprzestrzenianiu się grzybów, pleśni i roztoczy, oraz chorób i wirusów.

Ozonowanie jest jedną z najskuteczniejszych metod dezynfekcji. Ozon wykazuje bardzo silne działanie wirusobójcze, bakteriobójcze i grzybobójcze – około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru. Ozon nie tuszuje, tylko usuwa niebezpieczne mikroorganizmy i nieprzyjemne zapachy. Ozon to gaz, który powstaje w środowisku naturalnym, jego działanie polega na bezpiecznym utlenianiu substancji zagrażających zdrowiu. Ozonowanie jest metodą ekologiczną, która nie pozostawia żadnych skutków ubocznych ani też nie powoduje reakcji alergicznych – właściwe wykonane jest nieszkodliwe dla człowieka i środowiska. Przeciwnie, zabieg ten powtarzany przynajmniej dwa razy do roku poprawia komfort życia alergików i astmatyków, gdyż zabija drażniące grzyby, pleśnie i alergeny.

Dodatkowo dbamy o zabawki, którymi bawią się dzieci w kąciku zabaw, dlatego regularnie je czyścimy a pluszaki pierzemy.

Jakość:

Stawiamy na wysoką jakość pracy naszej obsługi, wykonywanych usług i menu, ponieważ uważamy to za priorytet, jaki powinien obowiązywać w każdym miejscu, które łączy w sobie kawiarnię i klub dla maluchów. Wszystko co robimy, robimy z pasją i przekonaniem, że dajemy z siebie 110%!

Dobra zabawa:

To podstawa. Podczas gdy Państwo będziecie mieli chwilę wytchnienia, do dyspozycji Waszych pociech będą dostępne wszystkie zabawki i książeczki w specjalnie wyznaczonym kąciku malucha, sala zabaw „małpi gaj”, kreatywna ściana do budowania klocków w pionie i wiele innych rozrywek, które pozwolą im świetnie spędzić czas!

Potrzeby dzieci i ich rodziców:

Wsłuchujemy się w Państwa głos, dlatego jesteśmy otwarci na zmiany i wprowadzanie nowoczesnych rozwojowych zabaw oraz zajęć dla dzieci. W tym celu m.in. umożliwiamy organizację indywidualnych warsztatów rozwojowych dla dzieci, spotkania z pedagogami prowadzącymi indywidualne warsztaty (np. z logopedą, psychologiem), organizację urodzin, imprez indywidualnych w których udział biorą profesjonalni animatorzy.

Klimat groty solnej:

W salach edukacyjnych mamy zamontowane specjalne płyty solne tworzące klimat groty solnej. Są one wykonane z naturalnych kryształów soli, wysyłają w powietrze dodatnie jony, które działają korzystnie na nasz organizm. Poprawiają mikroklimat pomieszczeń poprzez uwalnianie mikroelementów: jodu, wapnia, magnezu, potasu, sodu, żelaza i selenu. Wspomagają leczenie górnych dróg oddechowych oraz wzrost odporności na stres i przemęczenie. Działają wspomagająco w chorobach krążenia, chorobach płuc, alergiach i chorobach skóry.

To Top