Na każde zajęcia obowiązują zapisy! 

Ilość miejsc ograniczona!

190106_Muzaki_Matylda-100 (1)

Muzaki

„MUZAKI” to zajęcia z edukacji muzycznej prowadzone metodą Carla Orffa, wzbogacone warsztatem kreatywności. Dzieci podczas zajęć wyruszają w niezwykłą muzyczną podróż do krainy MUZAJKI, gdzie wszystko jest możliwe.

Poznają tam MUZAKA – pacynkę edukacyjną (rękodzieło), która towarzyszy im w poznawaniu różnorodnych utworów, piosenek, wyliczanek i rytmów, a także uczy ich muzycznych zabaw oraz tańców integracyjnych i ludowych. Wraz z MUZAKIEM dzieci tworzą także orkiestrę muzyczną grającą na różnorodnych instrumentach.

Dzięki atrakcyjnemu dywanowi muzycznemu (patchwork, rękodzieło), który przenosi wyobraźnię dzieci w twórczy muzyczny świat, dzieci szybko otwierają się, łatwo integrują i są chętne do wspólnej zabawy. Dzieje się tak dlatego, ponieważ muzyka jest naturalnym językiem dzieci – dzięki niej może zaistnieć swoisty dialog edukacyjny pomiędzy dzieckiem, a nauczycielem, a także w relacji dziecko – dziecko.

Warsztaty kreatywności są często mylone z zajęciami kreatywnymi, czyli tak naprawdę artystycznymi, np. malowanie, budowanie z klocków, rękodzieło. Zajęcia naszego pomysłu mają charakter unikatowy, ponieważ dzieci dzięki specjalnej atmosferze zajęć z elementami dramy (pacynka edukacyjna, strój prowadzącego, nastrój muzyczny, narracja) otwierają wyobraźnię i przenoszą się za jej pomocą do nieco odmiennej rzeczywistości, co pomaga otworzyć je na muzykę i jej tworzenie, a nie tylko odgrywanie. Sednem zajęć nie jest tylko rozwijanie zdolności muzycznych, ale kreatywności samej w sobie czyli płynności1, giętkości2 i oryginalności3 myślenia. 1 Płynność Umiejętność szybkiego stwarzania nowych pomysłów 2 Giętkość Elastyczność myślenia, zróżnicowanie podejścia – modyfikowanie pomysłów w celu odnalezienia lepszych rozwiązań 3 Oryginalność Zdolność do tworzenia zaskakujących i niebanalnych pomysłów

 

Dla kogo? Dla dzieci w wieku 1-3 lata.

Koszt: 36 zł jednorazowo lub karnet 120 zł (4 wejścia przez 5 tygodni).

 

Dzień tygodnia: Wtorek

Grupa 1-3 lata – 11.30-12.15

 

Przeczytaj więcej

Qlkowe przedszkolaki zajęcia adaptacyjne

Zajęcia, podczas których każdy maluch może się poczuć jak prawdziwy przedszkolak!

Podczas każdego spotkania czekają na nas: zajęcia angażujące wszystkie zmysły, poszerzające wiedzę o otaczającym nas świecie, wspierające rozwój społeczny i poznawczy; wesołe zabawy ruchowe i muzyczne, granie, tańcowanie i śpiewanie; wspólne drugie śniadanie, jedzone w towarzystwie kolegów i koleżanek; ciekawa praca plastyczna nawiązująca do tematu zajęć. Zajęcia mają za zadanie ułatwić dziecku późniejszy start w przedszkolu. Mają stałą strukturę, która przypomina dzień przedszkolny. Nie zabraknie również czasu na swobodną zabawę z rówieśnikami.

Dla kogo? Dla dzieci 2 – 3 lata. Dzieci początkowo biorą udział w zajęciach wraz z opiekunami, po czasie adaptacji jest możliwość zostawienia dziecka pod opieką osoby prowadzącej.

Czas trwania zajęć: 1,5 h

Koszt: 46 zł jednorazowo lub karnet 160 zł (4 wejścia przez 5 tygodni).

 

Dzień tygodnia: Poniedziałki

Godzina: 09.45-11.15

 

Dzień tygodnia: Wtorki

Godzina: 09.45-11.15

 

Dzień tygodnia: Czwartki

Godzina: 09.45-11.15

 

Dzień tygodnia: Piątki

Godzina: 09.45-11.15

 

Przeczytaj więcej

sensoryka-smyka2

Qlkowe Smyki

Zajęcia ogólnorozwojowe dla maluchów w wieku 1,5-2 lata.

Zajęcia mają za zadanie wszechstronnie wspierać rozwój dzieci, a także stwarzać im możliwość do nawiązania pierwszych kontaktów z rówieśnikami i dawać przestrzeń do odkrywania i doświadczania świata, mają też ułatwić dzieciom późniejszy start w żłobku czy przedszkolu.

Zajęcia zawierają zabawy sensoryczne, muzyczne i ruchowe oraz część plastyczną. Każde zajęcia organizowane są wokół jednego tematu przewodniego.

Co nas czeka:

– zabawy sensoryczne (m.in. zabawy makaronem, ryżem, bezpiecznymi masami plastycznymi, z pudełkami zapachowymi i słuchowymi, z chustą animacyjną)

– zabawy tematyczne (poszerzające wiedzę o otaczającym nas świecie, wspierające rozwój społeczny i poznawczy)

– wesołe zabawy ruchowe i muzyczne (tańce, granie i śpiewanie)

– praca plastyczna (nawiązująca do tematu zajęć)

 

Dla kogo? Dla maluszków w wieku 18-24 miesiące wraz z opiekunami.

Czas trwania zajęć: 45 minut

Koszt: 36 zł jednorazowo lub karnet 120 zł (4 wejścia przez 5 tygodni).

 

Grupa wiekowa: 1,5-2 lata

Dzień tygodnia: Czwartek

Godzina: 11.30-12.15

 

Przeczytaj więcej

Gordonki

Zajęcia polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu. Ich głównym celem jest rozwój zdolności muzycznych i kształtowanie języka muzycznego, a za ich pomocą wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka.

Dla kogo? Dla maluchów w wieku 4-24 miesiące wraz z opiekunami.

Czas trwania zajęć: 45 minut

Koszt: 36 zł jednorazowo lub karnet 120 zł (4 wejścia przez 5 tygodni).

 

Dzień tygodnia: Środa

Godziny:

10.00-10.45 (grupa 4-12 mcy)

11.00-11.45 (grupa 12-24 mcy)

 

Przeczytaj więcej

barwy-muzyki-pierwsze-kroki

Pierwsze Kroki – Barwy Muzyki

Muzyczne zajęcia grupowe. Idealnym początkiem przygody z muzyką są zajęcia umuzykalniające, na których gramy na prostych instrumentach, czytamy rytmy i słuchamy klasyki. Bazując na autorskich piosenkach Colourstrings, uczymy się śpiewać i bawimy się w muzyczne zabawy. Kilka razy w ciągu roku szkolnego odwiedza nas gość specjalny, który prezentuje swój instrument. Dzięki temu dziecko może spróbować swoich sił w grze na flecie, skrzypcach, gitarze czy wiolonczeli. Na koniec każdego semestru organizujemy lekcje pokazowe dla rodziców. Dzieci prezentują wtedy swoje ulubione piosenki i zabawy. Jest to okazja do porozmawiania z nauczycielem o predyspozycjach dziecka do gry na instrumencie.

Dla kogo? Dla dzieci w wieku 3-6 lat.

Czas trwania zajęć: 45 minut

Koszt: 130 zł/miesiąc.

ZAPISY: Barwy Muzyki 790 528 028

Barwy Muzyki to jedyna Polsce szkoła, która uczy dzieci znaną w krajach skandynawskich i w Wielkiej Brytanii metodą Colourstrings. Indywidualne podejście do ucznia, zapewni Twojemu dziecku niekonwencjonalną naukę gry na instrumencie połączoną z dobrą zabawą! Musisz wiedzieć, że naszym celem nie jest kreowanie mistrzów. Chcemy, żeby nasze dzieci pozostały dziećmi! Dla małego człowieka nauka gry na instrumencie jest dużym wyzwaniem i kolejnym obowiązkiem, ale MY staramy się z tego obowiązku zrobić prawdziwą przyjemność.

 

Dzień tygodnia: Poniedziałek

18.00-18.45 – 4-6 lat

 

Dzień tygodnia: Czwartek

17.00-17.45  – 3-4 lata

18.00-18.45 – 5-6 lat

 

 

Przeczytaj więcej

qlkacafe-judo

Funny Judo

Zajęcia prowadzone są w formie ćwiczeń ogólnorozwojowych, zabaw z elementami Judo, które wprowadzane są stopniowo i dostosowane są do grupy wiekowej.  Uczymy młodych sportowców jak poprawnie upadać, by nie zrobić sobie krzywdy.

Dla kogo? Dla dzieci w wieku 3-6 lat.

Czas trwania zajęć: 30 minut

Koszt: 36 zł jednorazowo lub karnet 120 zł (4 wejścia przez 5 tygodni).

 

Dzień tygodnia: Środa

18.15-18.45 (grupa 3-4 lata) – grupa początkująca

18.45-19.15 (grupa 5-6 lat) – grupa zaawansowana

 

Przeczytaj więcej

tanczace-brzdace3-jak-zmniejszyc-fotke_pl

Tańczące Brzdące

Zajęcia ruchowe dla dzieci 1,5 – 3,5 lat wraz z opiekunami.

Podczas przygody z tańcem dzieci poznają podstawowe kroki i figury taneczne, które prowadzone są w formie radosnej zabawy. 

Każdy układ tańczony jest do znanych i uwielbianych przez dzieci utworów.

Taniec walczy z wadami postawy i działa na rozwój wyobraźni, wyrabia poczucie rytmu i słuch muzyczny, a także rozwija koordynację ruchową. 

Zapraszamy do wspólnej zabawy.Dzieci uczestniczą w zajęciach w wygodnych, sportowych strojach wraz z rodzicami.

Dla kogo? Dla dzieci w wieku 1,5-3,5 lat.

Czas trwania zajęć: 30 minut

Koszt: 36 zł jednorazowo lub karnet 120 zł (4 wejścia przez 5 tygodni).

 

Dzień tygodnia: Wtorek

Godziny: 17.00-17.30 Grupa wiekowa: 1,5-2,5 lat

Godziny: 17.30-18.00 Grupa wiekowa: 2,5-3,5 lat

 

Dzień tygodnia: Piątek

Godziny: 11.30-12.00 Grupa wiekowa: 1,5-2,5 lat

 

Przeczytaj więcej
To Top