Na każde zajęcia obowiązują zapisy! 

Ilość miejsc ograniczona!

190106_Muzaki_Matylda-100 (1)

Muzaki

„MUZAKI” to zajęcia z edukacji muzycznej prowadzone metodą Carla Orffa, wzbogacone warsztatem kreatywności. Dzieci podczas zajęć wyruszają w niezwykłą muzyczną podróż do krainy MUZAJKI, gdzie wszystko jest możliwe.

Poznają tam MUZAKA – pacynkę edukacyjną (rękodzieło), która towarzyszy im w poznawaniu różnorodnych utworów, piosenek, wyliczanek i rytmów, a także uczy ich muzycznych zabaw oraz tańców integracyjnych i ludowych. Wraz z MUZAKIEM dzieci tworzą także orkiestrę muzyczną grającą na różnorodnych instrumentach.

Dzięki atrakcyjnemu dywanowi muzycznemu (patchwork, rękodzieło), który przenosi wyobraźnię dzieci w twórczy muzyczny świat, dzieci szybko otwierają się, łatwo integrują i są chętne do wspólnej zabawy. Dzieje się tak dlatego, ponieważ muzyka jest naturalnym językiem dzieci – dzięki niej może zaistnieć swoisty dialog edukacyjny pomiędzy dzieckiem, a nauczycielem, a także w relacji dziecko – dziecko.

Warsztaty kreatywności są często mylone z zajęciami kreatywnymi, czyli tak naprawdę artystycznymi, np. malowanie, budowanie z klocków, rękodzieło. Zajęcia naszego pomysłu mają charakter unikatowy, ponieważ dzieci dzięki specjalnej atmosferze zajęć z elementami dramy (pacynka edukacyjna, strój prowadzącego, nastrój muzyczny, narracja) otwierają wyobraźnię i przenoszą się za jej pomocą do nieco odmiennej rzeczywistości, co pomaga otworzyć je na muzykę i jej tworzenie, a nie tylko odgrywanie. Sednem zajęć nie jest tylko rozwijanie zdolności muzycznych, ale kreatywności samej w sobie czyli płynności1, giętkości2 i oryginalności3 myślenia. 1 Płynność Umiejętność szybkiego stwarzania nowych pomysłów 2 Giętkość Elastyczność myślenia, zróżnicowanie podejścia – modyfikowanie pomysłów w celu odnalezienia lepszych rozwiązań 3 Oryginalność Zdolność do tworzenia zaskakujących i niebanalnych pomysłów

 

Dla kogo? Dla dzieci w wieku 1-3 lata.

Koszt: 37 zł jednorazowo lub karnet 130 zł (4 wejścia przez 5 tygodni).

 

Dzień tygodnia: Wtorek

Grupa 1-3 lata – 11.30-12.15

Grupa 2-3 lata – 18.00-18.45

 

Przeczytaj więcej

Qlkowe przedszkolaki zajęcia adaptacyjne

Zajęcia, podczas których każdy maluch może się poczuć jak prawdziwy przedszkolak!

Podczas każdego spotkania czekają na nas: zajęcia angażujące wszystkie zmysły, poszerzające wiedzę o otaczającym nas świecie, wspierające rozwój społeczny i poznawczy; wesołe zabawy ruchowe i muzyczne, granie, tańcowanie i śpiewanie; wspólne drugie śniadanie, jedzone w towarzystwie kolegów i koleżanek; ciekawa praca plastyczna nawiązująca do tematu zajęć. Zajęcia mają za zadanie ułatwić dziecku późniejszy start w przedszkolu. Mają stałą strukturę, która przypomina dzień przedszkolny. Nie zabraknie również czasu na swobodną zabawę z rówieśnikami.

Dla kogo? Dla dzieci 2 – 3 lata. Dzieci początkowo biorą udział w zajęciach wraz z opiekunami, po czasie adaptacji jest możliwość zostawienia dziecka pod opieką osoby prowadzącej.

Czas trwania zajęć: 1,5 h

Koszt: 47 zł jednorazowo lub karnet 175 zł (4 wejścia przez 5 tygodni).

 

Dzień tygodnia: Wtorki

Godzina: 09.45-11.15

 

Dzień tygodnia: Czwartki

Godzina: 09.45-11.15

Przeczytaj więcej

69226175_1522660391209456_4598239270392561664_n

Sensoplastyka

Zapraszam dzieciaczki od 6 miesiąca do 4 lat razem z opiekunem.

Sensoplastyka ® to wielokolorowy, zapachowy, polisensoryczny obszar możliwości, źródło nieskończonych pomysłów i świetnej zabawy! To „jadalna piaskownica”, w której będziemy sypać, mieszać, lepić, malować, zgniatać, wąchać smakować a przede wszystkim kreatywnie się stymulować!

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY, gdyż pozwolą nam przygotować odpowiednią ilość produktów.

Podczas zajęć wykorzystujemy tylko i wyłącznie bezpieczne produkty spożywcze. Jeśli Twoje dziecko ma stwierdzoną alergię pokarmową, koniecznie nas o niej poinformuj – dostosujemy dla niego odpowiednie produkty dając Wam równe szanse na świetną zabawę :) (w tym celu każdy uczestnik wypełnia otrzymany od nas formularz o Alergiach). Pamiętajcie, że my przygotowujemy indywidualne stanowisko i bezpieczne produkty dla małego Alergika, ale obowiązkiem Rodzica/Opiekuna jest dopilnowanie, by dziecko nie miało styczności z pozostałymi dostępnymi na sali produktami niewskazanymi w danym przypadku.

Pracujemy na ziemi, bez fartuszków na odpowiednio przygotowanej do tego przestrzeni zabezpieczonej folią ochronną.

Na zajęcia zabieramy ręcznik oraz ubranko na zmianę dla dziecka i opiekuna !!! Mile widziane klapki kąpielowe i worek na brudne ubrania 😉

CZEKAMY NA WAS! Będzie brudno, wesoło i znajdziemy w tym sens !!!!

 

Dla kogo? Dla dzieci 1-3 lata wraz z opiekunami.

Czas trwania zajęć: 45 minut

Koszt: 40 zł jednorazowo lub karnet 140 zł (4 wejścia przez 5 tygodni).

 

Grupa wiekowa: 1-3 lata

Dzień tygodnia: Poniedziałek

Godzina: 10.30-11.15

 

Przeczytaj więcej

Gordonki

Zajęcia polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu. Ich głównym celem jest rozwój zdolności muzycznych i kształtowanie języka muzycznego, a za ich pomocą wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka.

Dla kogo? Dla maluchów w wieku 4-24 miesiące wraz z opiekunami.

Czas trwania zajęć: 45 minut

Koszt: 37 zł jednorazowo lub karnet 130 zł (4 wejścia przez 5 tygodni).

 

Dzień tygodnia: Środa

Godziny:

10.00-10.45 (grupa 4-12 mcy – dzieci nie chodzące)

11.00-11.45 (grupa 12-24 mcy – dzieci chodzące)

 

Przeczytaj więcej

barwy-muzyki-pierwsze-kroki

Pierwsze Kroki – Barwy Muzyki

Muzyczne zajęcia grupowe. Idealnym początkiem przygody z muzyką są zajęcia umuzykalniające, na których gramy na prostych instrumentach, czytamy rytmy i słuchamy klasyki. Bazując na autorskich piosenkach Colourstrings, uczymy się śpiewać i bawimy się w muzyczne zabawy. Kilka razy w ciągu roku szkolnego odwiedza nas gość specjalny, który prezentuje swój instrument. Dzięki temu dziecko może spróbować swoich sił w grze na flecie, skrzypcach, gitarze czy wiolonczeli. Na koniec każdego semestru organizujemy lekcje pokazowe dla rodziców. Dzieci prezentują wtedy swoje ulubione piosenki i zabawy. Jest to okazja do porozmawiania z nauczycielem o predyspozycjach dziecka do gry na instrumencie.

Dla kogo? Dla dzieci w wieku 3-6 lat.

Czas trwania zajęć: 45 minut

Koszt: 130 zł/miesiąc.

ZAPISY: Barwy Muzyki 790 528 028

Barwy Muzyki to jedyna Polsce szkoła, która uczy dzieci znaną w krajach skandynawskich i w Wielkiej Brytanii metodą Colourstrings. Indywidualne podejście do ucznia, zapewni Twojemu dziecku niekonwencjonalną naukę gry na instrumencie połączoną z dobrą zabawą! Musisz wiedzieć, że naszym celem nie jest kreowanie mistrzów. Chcemy, żeby nasze dzieci pozostały dziećmi! Dla małego człowieka nauka gry na instrumencie jest dużym wyzwaniem i kolejnym obowiązkiem, ale MY staramy się z tego obowiązku zrobić prawdziwą przyjemność.

 

Dzień tygodnia: Poniedziałek

17.00-17.45 – 3-4 lata

18.00-18.45 – 5-6 lat

 

Dzień tygodnia: Czwartek

17.00-17.45  – 3-4 lata

18.00-18.45 – 5-6 lat

 

 

Przeczytaj więcej

qlkacafe-judo

Funny Judo

Zajęcia prowadzone są w formie ćwiczeń ogólnorozwojowych, zabaw z elementami Judo, które wprowadzane są stopniowo i dostosowane są do grupy wiekowej.  Uczymy młodych sportowców jak poprawnie upadać, by nie zrobić sobie krzywdy.

Dla kogo? Dla dzieci w wieku 3-5 lat.

Czas trwania zajęć: 30 minut

Koszt: 37 zł jednorazowo lub karnet 130 zł (4 wejścia przez 5 tygodni).

 

Dzień tygodnia: Środa

18.00-18.30 (grupa 3-4 lata) – grupa początkująca

18.30-19.00 (grupa 4-5 lat) – grupa kontynuująca

 

Przeczytaj więcej

Two little children - cute curly toddler girl and a funny baby boy, brother and sister playing music, having fun with colorful xylophone and flute at a window; kids early development class

Logorytmika

Logorytmika to zajęcia podczas których łączymy rytmikę z elementami terapii logopedycznej, na które składa się szereg ćwiczeń muzyczno-ruchowych.

Są przeznaczone dla dzieci w wieku od 1 roku do 3 lat.

Zajęcia obejmują ćwiczenia słuchu fonematycznego, ćwiczenia usprawniające aparat mowy, prawidłowy oddech, ćwiczenia rozluźniające ciało, ćwiczenia utrwalające prawidłową wymowę poszczególnych głosek.Towarzysząca na zajęciach muzyka nakłaniała do ruchu, który rozładowuje napięcie fizyczne i psychiczne dziecka.

Logorytmika jest pozytywną formą spędzania czasu, a zajęcia prowadzone w formie zabawy, przynoszą nie tylko wiele korzyści i radości. Doskonale wiemy, że zabawa jest równie ważna jak rozwój,jednak dla maluszków najważniejsza jest bliskość rodziców, dlategow zajęciach uczestniczą zarówno dzieci jak i rodzice.

Jestem absolwentką pedagogiki edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz terapii pedagogicznej wraz ze wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka. Obecnie studiuję logopedię.Ukończyłam certyfikowane szkolenia z Logorytmiki.Do zobaczenia w Qlce – Kasia.

Dla kogo? Dla maluchów w wieku 1-3 lata wraz z opiekunami.

Czas trwania zajęć: 45 minut

Koszt: 37 zł jednorazowo lub karnet 130 zł (4 wejścia przez 5 tygodni).

 

Dzień tygodnia: Piątek

Godziny: 10.30-11.15

Przeczytaj więcej

tanczace-brzdace3-jak-zmniejszyc-fotke_pl

Tańczące Brzdące

Zajęcia ruchowe dla dzieci 1,5 – 3,5 lat wraz z opiekunami.

Podczas przygody z tańcem dzieci poznają podstawowe kroki i figury taneczne, które prowadzone są w formie radosnej zabawy. 

Każdy układ tańczony jest do znanych i uwielbianych przez dzieci utworów.

Taniec walczy z wadami postawy i działa na rozwój wyobraźni, wyrabia poczucie rytmu i słuch muzyczny, a także rozwija koordynację ruchową. 

Zapraszamy do wspólnej zabawy.Dzieci uczestniczą w zajęciach w wygodnych, sportowych strojach wraz z rodzicami.

Dla kogo? Dla dzieci w wieku 1,5-3,5 lat.

Czas trwania zajęć: 30 minut

Koszt: 37 zł jednorazowo lub karnet 130 zł (4 wejścia przez 5 tygodni).

 

Dzień tygodnia: Wtorek

Godziny: 16.00-16.30 Grupa wiekowa: 1,5-2,5 lat wraz z rodzicami

Godziny: 16.30-17.00 Grupa wiekowa: 2,5-3,5 lat wraz z rodzicami

Godziny: 17.00-17.30 Grupa wiekowa: 3+ dzieci kontynuujące bez rodziców

Przeczytaj więcej

bystry umysł

Bystry Umysł – trening umysłu dla niemowlaków i przedszkolaków

Trening umysłu dla niemowlaków i przedszkolaków to zajęcia „BYSTRY UMYSŁ” – wszechstronnie aktywizują umysł małego dziecka i rozwijają jego inteligencję. Kształtują umiejętności matematyczne, przyrodnicze, humanistyczne, muzyczne i językowe (do wyboru: angielski, hiszpański, francuski, rosyjski, chiński). Stymulują one nie tylko umysł, ale i całe ciało gdyż program zajęć został wzbogacony o elementy dziecięcej jogi.

Zajęcia dla dzieci od 6 mca do 5 lat.

Korzyści z udziału w zajęciach:– osłuchują z językiem obcym (gdyż wplatamy elementy wybranego języka w nasz ojczysty),– rozwijają bierny słownik dziecka,– stymulują rozwój mowy czynnej,– poprawiają słuch,– umuzykalniają,– zwiększają wiedzę o otaczającym świecie,– kształtują spostrzegawczość, – ćwiczą pamięć,– przygotowują do czytania (nawet w wieku wczesnoprzedszkolnym),– zapobiegają dysleksji,– rozwijają umiejętności matematyczne ,– kształtują kreatywność i wyobraźnię,– relaksują,– zacieśniają więzi z rodzicem/ opiekunem,– usprawniają motorykę dużą i małą,– pozytywnie wpływają na sensorykę dziecka.

Zajęcia trwają ok 45 min. 1 wejście – 35 zł, 4 wejścia – 120 zł Zapisy pod nr tel. 792 21 21 92 lub na stronie Małego Erudyty:https://www.facebook.com/malerudyta/

Ilość miejsc ograniczona.

Dla kogo? Dla dzieci w wieku 6 mcy-5 lat.

Czas trwania zajęć: 45 minut

Koszt: 35 zł jednorazowo lub karnet 120 zł (4 wejścia przez 5 tygodni).

 

Dzień tygodnia: Czwartek

Godziny: 11.45-12.30 

 

Przeczytaj więcej
To Top